Remont Kultury

Remont Kultury
Remont Kultury
Remont Kultury

Szkoła muzyczna 1 st w Krakowie na Basztowej 8 miała spore kłopoty z budynkiem. W piwnicach grzyby na ścianie rosły jak pieczarki a tynki z stropów witały się z podłogą. Nowy Dyrektor zakasał rękawy bo nie ma pieniędzy na remont. Co muzycy potrafią najlepiej? Oczywiście grać!

Pierwszy koncert z cyklu Remont Kultury odbył się 18.04.2013 w Filharmonii Krakowskiej.
Ciekawostką był dobór programu. Siuta to utwór Paderewskiego praktycznie nieznany, był więc odkrywany dla krakowskiej publiczności przez najlepszych artystów. Wybór kompozytora był oczywisty. Mało spotykana I Symfonia Concertante. Dwóch wybitnych solistów zagrało dzieło cudownego dziecka muzyki. W końcu w murach Basztowej wychowujemy zdolne dzieci. Haydn Pożegnalna. No tak.. w kulturze znów jest źle. Haydn napisał ten utwór jako wyraz buntu przeciwko złym warunkom pracy. My też podnosiliśmy protest. Szkołę trzeba wyremontować.

Agencja Kameny i Fundacja nie tylko zaangażowała się w koncerty charytatywne na rzecz szkoły ale również w organizację funduszy z programów dotacyjnych. Pozyskaliśmy dla tej instytucji ponad milion złotych.