Perła Big-Band

„Perła Big-Band” to zespół Big Bandowy stworzony w 2001 a złożony z Absolwentów Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie.  W 2003 roku zdobył on III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Big-Bandów w Nowym Tomyślu, a w roku 2005 na tym samym konkursie II nagrodę. Założony i prowadzony przez Sebastiana Perłowskiego, obecnie honorowego dyrektora artystycznego.

Zespół inspiruje się największymi przebojami z gatunków soul,  jazz, blues czy muzyki filmowej. W wyniku pasji łączącej muzyków, oraz oryginalnych aranżacji Sebastiana Perłowskiego czy Artura Majewskiego zespół charakteryzuje się niepowtarzalnym brzmieniem i ogromną nośnością wykonywanych utworów. Wyjątkowy głos i talent Karoliny Leszko, ogromna artystyczna energia i wieloletnia współpraca muzyków zaowocowały spójnym brzmieniem a dzięki temu rzeszą zachwyconych słuchaczy.

Perła Big Band występuje również w składzie sekcyjnym jako Perła Band. Najczęściej towarzyszy wówczas orkiestrom symfonicznym jako grupa rytmiczna, lub prezentuje oryginalny repertuar.